Betulin olejová frakce pro potraviny

Oleje obohacené betulinem kosmetika

Krátký popis

Betulin má protizánětlivý, antioxidační a regenerační efekt, takže je v kosmetickém průmyslu velmi žádaný.

Betulin inhibuje aktivitu enzymů, které ničí kolagenová a elastinová vlákna (kolagenázy a elastázy) a které jsou tudíž odpovědné za ztrátu elasticity kůže. To umožňuje použití betulinových přípravků v rámci prevence stárnutí pokožky.

Betulin vykazuje bělící schopnost díky svému inhibičnímu účinku na melanogenezi. Pokud je betulin součástí krémů, může být veden jako opalovací krém (UV filtr je chráněn patenty v USA, Polsku a dalších zemích.

Betulin je nerozpustný ve vodě, velmi málo rozpustný v olejích, což ztěžuje jeho použití při výrobě kosmetiky. Společnost BetulaFarm nabízí jako jediná na trhu kosmetické látky s přídavkem extraktu z březové kůry (betulin), ve kterém je extrakt z březové kůry ve formě velmi jemné suspenze.

Oleje obohacené značkou „BetulaFarm Bbase 201S“ jsou vyráběny na bázi pevných olejů: kokos, kakao, shea (karite), palmový olej.

Oleje značky „BetulaFarm Bbase 201F“ jsou vyráběny na bázi kapalných olejů: kukuřice, mandle, meruňky, hroznové semeno.

Doporučení k použití

Rostlinné oleje, obohacené extraktem z březové kůry (betulin), se používají jako surovina pro obohacení a zlepšení stability kosmetických přípravků.

Určené množství rostlinného oleje, obohacené extraktem z březové kůry (betulin), se při výrobě kosmetického přípravku mísí s tukovou fází.